Rodzaje podłoża:

baner laminowany 500g lub 510g– standardowy materiał stosowany jako podłoże do druku banerów. Dedykowany do miejsc narażonych na niewielkie poduchy wiatru. W przypadku większych powierzchni zalecamy gęstsze oczkowanie.
baner powlekany 510g – podłoże o podwyższonej jakości. Zalecany dla większych powierzchni oraz w miejsca narażone na podmuchy wiatru, jakie jak siatka ogrodzeniowa, wolno stojące ramy.
baner odblaskowy 500g – materiał o strukturze plastra miodu, odbijający padające światło. Bardzo dobrze sprawdza się na wysokości świateł samochodowych. Niezalecany w miejsca narażone na silne podmuchy wiatru.
siatka mesh 270g– lekki materiał częściowo przepuszczający światło, może być narażony na silne podmuchy wiatru.

 

Termin realizacji:

Banery wykonujemy standardowo w ciągu 2-5dni roboczych. Oferujemy również możliwość druku ekspresowego ~24h. Terminy odbioru zawsze są ustalane indywidualnie w zależności od potrzeb klienta oraz aktualnego obłożenia maszyn.

 

Trwałość produkowanych przez nas banerów zależy od:

rodzaju podłoża – rodzaj podłoża, gramatura, splot,
sposobu montażu – miejsce montażu powinno być oczyszczone z elementów mogących naruszyć powierzchnię baneru. Sposób montażu powinien być odpowiedni dla danego przypadku. Banery powinny być odpowiednio naciągnięte, tak aby uniemożliwić uderzanie płótna o podłoże.
miejsca ekspozycji – w bardziej nasłonecznionych miejscach banery (zwłaszcza ciemne barwy) nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Materiał z którego wykonane są podłoża jest podatny na wpływy temperatury.
warunków atmosferycznych – w przypadku niskich temperatur banery tracą na elastyczności. W okresach jesienno-zimowych szczególnie należy zadbać o solidne, a zarazem elastyczne mocowanie. Każde osłabienie mocowania (np. zerwanie opaski) może w bardzo szybkim czasie spowodować osłabienie struktury materiału i doprowadzić do popękania baneru.

Aby zapewnić odpowiednią trwałość baneru, należy dokonywać regularnych przeglądów sposobu zamocowania (zwłaszcza w okresie zimowym).

Trwałość banerów może wynieść nawet do kilku lat, jednak ze względu na czynniki od nas niezależne, nie jesteśmy wstanie udzielić gwarancji na banery.